31 marca 2024

Ogłoszenia parafialne 01.04.2024

Ogłoszenia parafialne – Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024r.

1. Dzisiaj – taca na KUL – Msze św. o 8.00, 10.00 i 16.00.
  2. W tym tygodniu wypada:
    1. - jutro wtorek w oktawie Wielkanocy – o g. 10.00 – na cmentarzu- msza za zmarłych tzw. Emausy. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na wywóz śmieci.
    2. – I czwartek miesiąca – msza św. o godz. 18.00
    3. – I piątek miesiąca – msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00
    4. – I sobota miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
    5. - od wtorku do piątku nowenna po mszy o 7.00, w sobotę przed mszą wieczorną
    6. - w piątek nie obowiązuje post
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, kończy oktawę Wielkanocy-
    w kaplicach będą procesje eucharystyczne po mszach  św. Jest to też I niedziela miesiąca. Po mszy św. z godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 msza św. za wstawiennictwem św. Dominika i nabożeństwo. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Ofiary składane do puszek będą na potrzeby Caritas. Po mszy św. z godz. 16.00 odbędzie się spotkanie świąteczne Rady Parafialnej.
  4. Bóg zapłać za wszelką pomoc okazaną w ostatnich dniach: Liturgicznej Służbie Ołtarza, ministrantom i lektorom, szafarzom, p. Krzysztofowi - organiście, p. Leszkowi - kościelnemu z żoną Teodozją, p. Andrzejowi Snopkowi wraz z całą scholą, Kapeli Turobińskiej, wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc przy wykonaniu dekoracji w kościele i wszystkim ludziom dobrej woli. Strażakom z jednostek OSP z naszej parafii za wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy wszystkim którzy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie
    1. Ewelina Magdalena STACHYRA, par. tut. oraz Damian DZIEDZIC, par. pw. św. Maksymiliana w Olchowcu – zapowiedź druga
    2. Ewa ROŻEK, par. tut. oraz Piotr STANICKI, par. pw. św. Jacka w Chrzanowie – zapowiedź pierwsza
    3. Aleksandra KUFEL, par. tut. oraz Marcin STANICKI, par. pw. św. Jacka w Chrzanowie – zapowiedź pierwsza

6. Bóg zapłać za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:

1. Rokitów – 630 zł – zbierał p. Stanisław Górny
    2. Tarnawa Duża i Kolonia – 1500 zł – zbierali p. Radosław Tołpa i p. Tomasz Słomka
    3. Rokitów – 400 zł – zbierała p. Sylwia Urbala
  1. Ofiary na tacę na kwiaty – 4050 zł.
  2. Ofiara na kościół – 300 zł – dr Stanisław Misztal, okulista z Zamościa
  3. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka. Zostały jeszcze ostatnie egzemplarze „Dominika Turobińskiego” - zachęcamy do zakupu.
  4. Biblioteka Publiczna zaprasza na film „Wojtyła. Śledztwo”. Będzie on wyświetlany we wtorek o godz. 18.00.
  5. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Henryk Źrodowski, l. 87, Turobin