06 lipca 2024

Ogłoszenia parafialne 07.07.2024

Ogłoszenia parafialne –XIV Niedziela Zwykła– 07.07.2024r.

Poniedziałek - Św. Jana z Dukli, prezbitera, wspomnienie

Czwartek  – Św. Benedykta Opata, patrona Europy, święto

Piątek - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, męczennika, wspomnienie

Sobota – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, wspomnienie

1. Dziś I niedziela miesiąca. Wystawienie NS i możliwość adoracji od 9.00 do 9.50 po mszy o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. O 10.00 msza św. za wstawiennictwem św. Dominika.
  2. W miesiącu lipcu w sposób szczególny czcimy Najdroższą Krew Jezusa, dlatego Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnej modlitwy koronką do Krwi Chrystusa w każdą niedzielę o godz. 9.30.
  3. W tym tygodniu przed nami:

- w sobotę 13 dzień miesiąca po mszy św. o 18.00 procesja Maryjna wokół kościoła.

- za tydzień odpust w Płonce, za dwa tygodnie odpust w Targowisku.

1.  Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na stronie internetowej Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania "Ile możesz". Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą" - zapisy w zakrystii.
  2. Ofiara na Kościół: 100 zł – bezimienna; 100 zł na śmieci z cmentarza – bezimienna z Żabna
  3. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka - Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Turobina za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła kwiatami
    z ogrodu i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Rokitowa.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Kamila Paulina HAMERLA par. p.w.  Św. Stanisława BM
    w Gorzkowie i Patryk ŁAGODA, par. tutejszej, Zapowiedź druga
  • Agata NIEPOGODZIŃSKA, par. pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach i Łukasz Wojciech KRÓL, par. tut. Zapowiedź pierwsza
  1. Pożegnaliśmy w tym tygodniu:
  • Śp. Henryk Koszot, l. 76, Rokitów