23 czerwca 2024

Ogłoszenia parafialne 23.06.2024

Ogłoszenia parafialne – XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

Poniedziałek  – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość,

Piątek  – Św. Ireneusza, biskupa, doktora Kościoła, męczennika, wspomnienie,

Sobota – Świętych Piotra i Pawła, apostołów, uroczystość

1. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele sprawowane będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00; w kaplicach: Huta o godz. 15.00, Tarnawa o godz. 16.00, Guzówka o godz. 16.00. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”. W parafii Wysokie – odpust (suma odpustowa o godz. 12.00).
  2. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza w sobotę o godz. 17.30 na Koronkę do Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa, w niedzielę o godz. 9.30 na Koronkę do Krwi Chrystusa.
  3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30.
  4. Dziękujemy uczestnikom I Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Chełma.
  5. Dotarły do nas albumy „Kościoły Archidiecezji Lubelskiej” w cenie 110 zł. Osoby, które się zapisały na te albumy, prosimy o ich odbiór.
  6. Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafiach będą trwały do 28 lipca. Można również zapisywać się
    przez stronę internetową Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania "Ile możesz". Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą". Szczegóły na stronie
    www.pielgrzymka.lublin.pl
  7. Dziękujemy mieszkańcom Elizówki za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Przedmieścia.
  8. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.
  9. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leokadię Nawrocką, l. 93 z Zagrobla.