29 czerwca 2024

Ogłoszenia parafialne 30.06.2024

Ogłoszenia parafialne –XIII Niedziela Zwykła– 30.06.2024r.

Środa- św. Tomasza Apostoła, święto

Sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, wspomnienie

1. Rozpoczęliśmy wakacje: Msze na tygodniu o 7.00, 7.30. i 8.00. W związku
    z wakacjami zachęcamy korzystać z sakramentu pokuty przed mszami św. i na tygodniu. Przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga! Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe.
  2. W tym tygodniu przed nami:
  • I czwartek miesiąca msza św. z nabożeństwem o g. 18.00
  • I Piątek miesiąca Msze św. z nabożeństwem o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed mszą.
  • I Sobota miesiąca – msza św. z nabożeństwem o g. 7.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 17.00.
  • I niedziela miesiąca. Wystawienie NS i możliwość adoracji od 9.00 do 9.50 po mszy o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. O 10.00 msza św. za wstawiennictwem św. Dominka.
  1. W miesiącu lipcu w sposób szczególny czcimy Najdroższą Krew Jezusa, dlatego Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnej modlitwy koronką do Krwi Chrystusa w każdą niedzielę o godz. 9.30.
  2. Dotarły do nas albumy „Kościoły Archidiecezji Lubelskiej” w cenie 110 zł. Osoby, które się zapisały na te albumy, prosimy o ich odbiór.
  3. Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafiach będą trwały do 28 lipca. Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania "Ile możesz". Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji
    w funduszu „Idę z Tobą". Szczegóły na stronie
    www.pielgrzymka.lublin.pl
  4. Dziękujemy mieszkańcom Przedmieścia za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Turobina.
  5. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka - Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny
  6. Są wolne intencje na środę  i piątek rano.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Kamila Paulina HAMERLA par. p.w.  Św. Stanisława BM w Gorzkowie
    i Patryk ŁAGODA, par. tutejszej, Zapowiedź pierwsza
  1. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Kamila Kloca – brata naszego ks. Krzysztofa

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

75 lat temu na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej w Katedrze Lubelskiej pojawił się znak, który dla wiernych – żyjących w smutnej
i wrogiej dla Kościoła rzeczywistości Polski rządzonej przez komunistów – stał się znakiem nadziei. Umocnił ich wiarę w Bożą obecność w dziejach narodu i bliskość wstawienniczej opieki Matki Bożej.

Zapraszam Was wszystkich w dniu 3 lipca br. na Mszę Świętą odpustową
o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Po liturgii wyruszy tradycyjna procesja różańcowa. Uroczystość zakończymy Apelem Jasnogórskim na Placu Katedralnym. Święto Matki Bożej Płaczącej poprzedzą 5-dniowe rekolekcje w ramach których codziennie czuwać będziemy do godziny 21.00.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Pokój i dobro”. Konferencje i rozważania
w czasie pielgrzymki głosić będą Bracia Mniejsi Kapucyni, którzy przeżywają w tym roku trzechsetną rocznicę przybycia do Lublina. Idąc ku Jasnej Górze będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Jak co roku pielgrzymkę rozpocznie Eucharystia sprawowana w Katedrze
o godzinie 8.30.

Pielgrzymi zapisują się w parafiach do 28 lipca. Od 29 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Kontynuujemy wariant uczestnictwa pod hasłem „Ile możesz”, pozwalający przebyć fragment pielgrzymiej drogi. Zapisy w takim przypadku tylko drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

Zapraszając na Święto Maryjne oraz na pielgrzymi szlak ku Jasnej Górze,
z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 29 VI 2024 r.