11 maja 2024

Ogłoszenia parafialne  12.05.2024

Ogłoszenia parafialne –VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie 12.05.2024r.

Wtorek – Św. Macieja, apostoła, święto

Czwartek - Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

1. Dziś o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. Po mszy św. o g. 16.00 zapraszamy na Spotkanie z Pismem Świętym. O 18.00 msze św.
    z poświęceniem pól w Olszance, Zagroblu i Załawczu.

2. Przez cały maj zbierana jest puszka Caritas pod nazwą Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom„ Nadzieja Radości”.

3. W tym tygodniu przed nami:

- od poniedziałku do soboty Biały Tydzień wraz z dziećmi i rodzicami będziemy się modlić podczas mszy o 18.00. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. W kaplicach i na wioskach według ustaleń mieszkańców.

- W poniedziałek 13.05 – parafialny dzień chorych. Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych o g. 12.00 – prosimy o pomoc chorym w dotarciu na tę mszę św. O godz. 18.00 msza św. a po niej pierwsza w tym roku procesja fatimska – zapraszamy.

- We wtorek i czwartek zapraszamy uczniów klasy IV na spotkania przygotowujące do rocznicy I Komunii św. po mszy św. o g. 18.00

- 17 maja – III piątek miesiąca, msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. s. Faustyny
i nabożeństwo o g.18.00.

-  W sobotę próba przed bierzmowaniem o g. 11.00

1. Za tydzień w Niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone świątki.

2. W niedzielę 19.05 zapraszamy na Kremówki Papieskie, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

3. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka.

4. Ofiary : Na kościół: 2 x 200 zł – bezimienna. Bóg Zapłać.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy piekarni państwa Godek z Tarnawy Małej za pomoc okazaną w ostatnich dniach.

6. „Oto jest dzień, który dał nam Pan…” Serdecznie dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i rodzicom za dekorację, za posprzątanie kościoła i terenu wokół, za dary - odmalowanie parkanu wokół cmentarza. Przede wszystkim pragnę podziękować za piękną współpracę rodziców, za wielkie zaangażowanie, za przykład wiary, miłości i przywiązania do Pana Boga. Serdeczne Bóg zapłać dla ks. Mirosława za piękne przygotowanie dzieci do I Komunii Św.