02 czerwca 2024

Ogłoszenia parafialne 02.06.2024

Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła– 02.06.2024 r.

Poniedziałek – Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, wspomnienie

Środa – Św. Bonifacego, biskupa, męczennika, wspomnienie

Piątek  – Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość

Sobota  – Niepokalanego Serca NMP, wspomnienie

1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po mszy św. z godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 10.00 msza za wstawiennictwem św. Dominika i nabożeństwo. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na lubelskie seminarium duchowne. W parku - gminny dzień dziecka od g. 14.00. W parafii Chłaniów – odpust.
  2. Przed nami:
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 msza św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy, błogosławienie wianków, po procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dzieci. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Rokitów, II – Załawcze i Zagroble, III -Olszanka i Tarnawa Mała, IV – Przedmieście. Zapraszamy dzieci I-komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych.
  • I piątek miesiąca – msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post.
  • Za tydzień, w niedzielę Spotkanie z Pismem Świętym po mszy św. z godz. 16.00. W parafii Gilów - odpust.
  •  Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej mszy św. – także w dzisiejszą niedzielę – będą procesje wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. W niedzielę, za tydzień nabożeństwo o godz. 15.30.
  1. Zapowiedzi:
  • Klaudia Joanna Sikora, par. św. Brunona z Kwerfurtu w Elblągu i Marcin Białek, par. tut., Zapowiedź II
  • Wioleta Sosińska – Czechowycz par. św. Wawrzyńca w Żółkiewce i Przemysław Krystian Kaliński, par. tut., Zapowiedź II
  1. Planujemy pielgrzymkę do Radecznicy – środa 12.06 – wyruszamy ok. g. 15.00 - udajemy się na mszę św. „na wodzie”.
  2. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół – 100 zł, bezimienna.
  3. Otrzymaliśmy rachunek za prąd w kościele za 2 miesiące (IV-V) na kwotę 2094zł 43 gr.
  4. Dziękujemy nowożeńcom Ewie i Piotrowi za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Żabna od Kolonii i Kolonii Żabno.
  5. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.