06 kwietnia 2024

Ogłoszenia parafialne 07.04.2024

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia – 07.04.2024r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Jest to też I niedziela miesiąca. Po mszy św. z godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 10.00 msza św. za wstawiennictwem św. Dominika i nabożeństwo. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła. Ofiary składane do puszek są na potrzeby Caritas.
    W kaplicach procesje eucharystyczne po mszach św.
    Po mszy św. z g. 16.00 spotkanie świąteczne Rady Parafialnej.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o g. 8.00, 10.00 i 18.00. W kaplicach o g. 15.00 w Hucie, 16.00 Tarnawa i Guzówka. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Jest to także dzień Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W piątek, o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas siódmych.
  4. W niedzielę 14 kwietnia inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, którego tematem przewodnim jest „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i wiernych. Tego dnia odbędzie się również kolejne Spotkanie z Pismem Świętym, tym razem wyjątkowo o godz. 15.30. Po mszy św. z godz. 16.00 zapraszamy redakcję „Dominika”, członków Akcji Katolickiej i Chóru na spotkanie świąteczne.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę we wtorek Wielkanocny na cmentarzu – zebrano 3192 zł.
  6. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na Kościół – 100 zł.
  7. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka w cenie 10 zł. Zachęcamy do zakupu.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie
    1. Ewa ROŻEK, par. tut. oraz Piotr STANICKI, par. pw. św. Jacka w Chrzanowie – zapowiedź druga
    2. Aleksandra KUFEL, par. tut. oraz Marcin STANICKI, par. pw. św. Jacka w Chrzanowie – zapowiedź druga
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Józef Łukasik, l. 88, Olszanka