08 czerwca 2024

Ogłoszenia parafialne 09.06.2024

Ogłoszenia parafialne – X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

Wtorek – Św. Barnaby, apostoła, wspomnienie,

Środa – Błogosławionych męczenników Władysława Gorala, biskupa, Kazimierza Gostyńskiego, Stanisława Mysakowskiego, Antoniego Zawistowskiego, prezbiterów,
i towarzyszy, wspomnienie,

Czwartek  – Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie

Piątek – Bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika, wspomnienie

1. Dzisiejszej niedzieli na mszy św. o godz. 10.00 – ustanowienie nowych ministrantów
    i poświęcenie strojów scholki „Aniołki Św. Dominika” ; po mszy św. z godz. 16.00 – Spotkanie z Pismem Świętym. W parafii Gilów – odpust.
  2. Przed nami:
  • W środę – pielgrzymka do Radecznicy na mszę św. „na wodzie”. Wyjście – o godz. 14.30.
  • W czwartek po mszy św. z godz. 18.00 procesja fatimska.
  • Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 15.30.
  1. Zapowiedzi:
  • Julia Bisaga, par. pw. Najśw. Imienia Maryi, Kraków oraz Krystian Paweł Chłopek, par. tut, Zapowiedź I
  1. Dziękujemy mieszkańcom Żabna od Kolonii i Kolonii Żabno za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Żabna od lasu.
  2. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający
na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn
do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”.

W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach. Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami.

Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych.

Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

Lublin, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2024 r.