14 kwietnia 2024

Ogłoszenia parafialne 14.04.2024

Ogłoszenia parafialne – 3 Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i wiernych. Dzisiaj odbędzie się również kolejne Spotkanie z Pismem Świętym, tym razem wyjątkowo o godz. 15.30. Po mszy św. z godz. 16.00 zapraszamy redakcję „Dominika”, członków Akcji Katolickiej i Chóru na spotkanie świąteczne.
  2. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na film „Czerwone maki” w środę o godz. 16.30. Zapisy w zakrystii. Koszt to ok. 40 zł.
  3. 19 kwietnia - III piątek miesiąca, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa do św. Faustyny i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po mszy spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy ósmej oraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  4. W niedzielę 21 kwietnia ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Po mszy św. z godz. 16.00 odbędzie się spotkanie świąteczne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  5. Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie i wieczór autorski Stanisława Michalkiewicza w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
  6. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Strachociny w dn. 15-16 maja 2024 r. Zapisy u p. Romy Pyter.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę - 3095 zł.
  8. Bóg zapłać za  ofiary na Kościół –Agnieszka Ciężkal, Turobin – 250 zł i dwie bezimienne po 100 zł.
  9. Dziękujemy za kwiaty do kościoła – 97 róż, w podziękowaniu za 97 lat życia śp. Antoniny Tyburczyk.
  10. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do zakupu.
  11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Antonina Tyburczyk, l. 97, Turobin,

Śp. Jadwiga Siwiela, l. 89, Kol. Żabno

Śp. Stefania Błaszczak, l. 89, Rokitów (pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.30)