Ogłoszenia parafialne 21.04.2024

Ogłoszenia parafialne – 4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

Wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – uroczystość

Czwartek – św. Marka Ewangelisty - święto

1. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Po mszy św. z godz. 16.00 odbędzie się spotkanie świąteczne Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.
  2. W tym tygodniu odbędą się próby przed I Komunią Św. i bierzmowaniem:
  • Dla dzieci I-komunijnych we wtorek i czwartek o godz. 18.00
  • Dla przygotowujących się do bierzmowania poniedziałek, wtorek, piątek o godz. 17.00.
  1. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza w sobotę o godz. 17.30 na Koronkę do Królowej Przenajdroższej Krwi, a w niedzielę o godz. 9.30 na Koronkę do Krwi Chrystusa.
  2. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.00 będzie sprawowana msza św. w intencji maturzystów. Będziemy prosili światło Ducha Świętego i potrzebne łaski na czas egzaminów.
  3. Również w niedzielę, za tydzień rozpoczęcie Wakacyjnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości” – zbiórka ofiar do puszek.
  4. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Strachociny w dn. 15-16 maja 2024 r. Zapisy u p. Romy Pyter.
  5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką. Dla młodzieży zamiejscowej dostępny jest internat.
  6. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net.
  7. Na czerwiec przygotowywany jest album Kościoły Archidiecezji Lubelskiej. Nasze Dziedzictwo. Album ten zawierać będzie informacje historyczne i liczne zdjęcia kościołów naszej diecezji, w tym również naszego kościoła. Cena albumu to 100 zł. Osoby chętne do nabycia tej cennej publikacji prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  8. Bóg zapłać za ofiarę na parkan – 1000 zł – p. Zenon Daniłowski
  9. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do zakupu.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Stefania Błaszczak, l. 89, Rokitów