20 lipca 2024

Ogłoszenia parafialne 21.07.2024

Ogłoszenia parafialne –XVI Niedziela Zwykła– 21.07.2024r.

Poniedziałek - Św. Marii Magdaleny, święto

Wtorek  – Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto

Środa – Św. Kingi, dziewicy, wspomnienie

Czwartek – Św. Jakuba, apostoła, święto

Piątek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, wspomnienie

1. Dziś odpust w parafii Targowisko, suma o g. 12.00.
  2. Jest do nabycia nowy „Dominik Turobiński”. Cena 10 zł.
  3. Za tydzień odpust w kaplicy w Hucie. Suma o g.12.00. Msze św. w kościele parafialnym
    o 8.00, 10.00 i 16.00, w kaplicach o 9.15 w Tarnawie, o 10.30 w Guzówce. Po mszach św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz MIVA Polska. Organizatorzy apelują o wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
  4. Coraz bliżej nasz parafialny odpust ku czci św. Dominika. W sobotę (03.08) przed odpustem msza św. za zmarłych na cmentarzu. Przed mszą św. na cmentarzu różaniec wypominkowy za zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na ołtarzu bocznym, wypełnione kartki możemy wrzucać do puszki na bocznym ołtarzu lub
    w zakrystii. Prosimy o zadbanie o porządek na cmentarzu i segregację śmieci!!!!
  5. W niedzielę 4 sierpnia, w dniu odpustu Akcja Katolicka serdecznie zaprasza na festyn parafialny. Rozpoczęcie po mszy z godz. 16.00 – przewidzianych jest wiele atrakcji, m. in. gry i zabawy dla dzieci, pokaz iluzjonisty, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, wieczorem potańcówka z zespołem Zaburzanki. Szczegóły na plakatach.
  6. W miesiącu lipcu w sposób szczególny czcimy Najdroższą Krew Jezusa, dlatego Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnej modlitwy koronką do Krwi Chrystusa w każdą niedzielę o godz. 9.30.
  7. 16 lipca  (we wtorek) wieczorem w czasie burzy na nowe ogrodzenie upadł konar jesionu. Są liczne uszkodzenia, które zostały udokumentowane. Zostały powiadomione odpowiednie instytucje. Czekamy na odpowiedź.
  8. Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz leżący obok stolika z prasą. Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i u ks. Krzysztofa i ks. Mirka.
  9. Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na stronie internetowej Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania "Ile możesz". Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą" - zapisy w zakrystii.
  10. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka - Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.
  11. Bóg zapłać za ofiary na Kościół: 200 zł – bezimienna; 50 zł – bezimienna.
  12. Dziękujemy mieszkańcom Załawcza za udekorowanie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o udekorowanie kościoła kwiatami i pomoc w sprzątaniu mieszkańców Zagrobla.
  13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Dominika Elżbieta TYBURCZYK, par. tut. oraz Mateusz Łukasz WOLNISZEWSKI, par. pw. Św. App. Piotra i Pawła w Częstoborowicach. Zapowiedź pierwsza.
  • Marta SMYK, par. pw. Narodzenia NMP w Otroczu oraz Szymon ŁYCZAK, par. tut. Zapowiedź pierwsza.
  1. Pożegnaliśmy w tym tygodniu:
  • Śp. Dariusz Wiśniewski, l. 58., Lublin
  • Śp. Wiesław Witek, l. 76, Tarnawa Duża
  • Śp. Czesław Dybiec, l. 91, Załawcze
  • Śp. Stanisław Styk, l. 64, Tokary
  • Śp. Alfreda (f) Szafraniec, l. 91, Żabno
  • Śp. Maria Teresa Trumińska, l. 87, Turobin (pogrzeb we wtorek, g. 13.30 – różaniec)