25 maja 2024

Ogłoszenia parafialne 26.05.2024

Ogłoszenia parafialne – Najświętszej Trójcy– 26.05.2024 r.

Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, wspomnienie

Czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, uroczystość

Piątek  – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto

Sobota  – św. Justyna, męczennika, wspomnienie

 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy – nasz odpust parafialny. Msza św. o g.8.00 z bierzmowaniem, o g.12.00 suma odpustowa i rocznica I Komunii św. -  przewodniczy ks. bp Mieczysław Cisło – biskup pomocniczy senior naszej archidiecezji. Po sumie procesja eucharystyczna. Podczas mszy św. o g. 16.00 będziemy modlić się w intencji naszych wikariuszy z okazji rocznicy ich święceń kapłańskich – ks. Mirek 6 – lecie, ks. Krzysztof 8 – lecie święceń. Msze św. w kaplicach – Huta o godz. 10.00, Tarnawa o godz. 10.00, Guzówka o godz. 11.00.
 2. Przed nami:
 • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w kościele o 8.00, 10.00 – z procesją, 16.00. W kaplicach – wszystkich równocześnie o g 7.00 bez kazania. Ofiary złożone na tacę tego dnia przeznaczone są na stypendia przyznane przez „Centrum Jana Pawła II”. Po mszy
  o 10.00 procesja do czterech ołtarzy, trasa jak co roku. Ołtarze przygotowują:

I - przy wejściu do kaplicy św. Marka- ubierają rodzice dzieci Komunijnych,
II – u państwa Biziorek – rodzice dzieci bierzmowanych,

III – wspólnota Krwi Chrystusa,

IV u pani KOPYTO – ubierają Radni Parafialni.

 Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, chór parafialny, panie z Kół Gospodyń wiejskich. Radnych parafialnych prosimy o zadbanie o feretrony i chorągwie. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza od kaplic. Prosimy strażaków i policję o zabezpieczenie trasy procesji.

 • I sobota miesiąca - rozpoczynamy miesiąc czerwiec, msza św. o godz. 7.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 •  Za tydzień I niedziela miesiąca. Po mszy św. z godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 10.00 msza za wstawiennictwem św. Dominika i nabożeństwo. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na lubelskie seminarium duchowne. W parku - gminny dzień dziecka od g. 14.00
 • W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej mszy św. – także w niedzielę – będą procesje wokół kościoła ze śpiewem Litanii.
 1. Dziękujemy bardzo za dary ołtarza – nowy mszał i kapa fioletowa – od bierzmowanych, nowe bursy do wizyty u chorych – od dzieci rocznicowych. Dotarły także nowe pelerynki dla naszej scholi - wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych i dzieci rocznicowych za pracę, kwiaty do kościoła i wszelką pomoc. W ostatnich dniach – również przy wsparciu młodzieży – udało się gruntownie posprzątać kościół, uporządkować teren wokół świątyni, pomalować ławki i ogrodzenie. Dziękujemy za poświęcony czas i włożony wysiłek.
 3. Przez miesiąc czerwiec trwają nabożeństwa czerwcowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, a w najbliższą niedziele po mszy św. z godz. 16.00.
 4. Zapowiedzi:
 • Klaudia Joanna Sikora, par. św. Brunona z Kwerfurtu w Elblągu i Marcin Białek, par. tut., Zapowiedź I
 • Wioleta Sosińska – Czechowycz par. św. Wawrzyńca w Żółkiewce i Przemysław Krystian Kaliński, par. tut., Zapowiedź I
 1. Planujemy pielgrzymkę do Radecznicy – środa 12.06 – wyruszamy ok. g. 15.00- udajemy się na mszę św. „na wodzie”.
 2. Na stoliku pod amboną wyłożona jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

Na Sumie:

 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizacji dzisiejszej uroczystości. Księdzu biskupowi Mieczysławowi Cisło –za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Sumie, księżom za przybycie na dzisiejszy odpust.  Dziękujemy za wszelką pomoc: Kołom Gospodyń Wiejskich, Dzieciom klas IV i ich rodzicom, Strażakom, Chórowi parafialnemu „Oremus”, Scholi „Aniołki św. Dominika”,  Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Krzysztofowi i Panu Leszkowi, Pani Teodozji. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi.

 

ul. Kościelna 2, Turobin

Kancelaria 

Parafia św. Dominika w Turobinie